TP-Link Media Convertor 10/100Base-TX to 100Base-FX (SC)

Alerta de pret
  • Converteste din (Media in): 100Base-TX
  • Converteste in (Media out): 100BASE-FX
  • Montare in rack: 19 inchi
  • Porturi: 1 x 10/100 Mbps (RJ-45), 1 x 100Mbps SC
Numarul produsului BE005012-001
În stoc
150,99 RON
include TVA | plus 18,00 RON livrare

Ce face acest produs


MC100CM este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP 100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice versa. Respectand standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX si 100Base-FX, MC100CM este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica multi-mode, cu conector de tip SC. MC100CM suporta specificatiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maxima de retransmisie pe cablu. Functioneaza pe 1310nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor.
Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI / MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC100CM ofera posibilitati de transmisie prin fibra optica multi-mode pe distante extinse pana la 2 km.

CARACTERISTICI GENERALE

Converteste din (Media in): 100Base-TX
Converteste in (Media out): 100BASE-FX
Tip media: Multi Mode
Montare in rack: 19 inchi
Porturi: 1 x 10/100 Mbps (RJ-45), 1 x 100Mbps SC
Standarde: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Functii LED: PWR, FDX/Col, Link/Act, SPD
Dimensiuni (W x H x D mm): 73 x 27 x 94.5
Altele: Temperatura operare: 0° - 40°C
Controlul fluxului Full Duplex (IEEE 802.3x)
Controlul fluxului Half Duplex (Backpressure)
Link Fault Passthrough si Far End Fault minimizeaza la timp pierderile cauzate de esuarea conexiunii
Mod transfer Half/Full-Duplex pentru port-ul FX
Transmisie prin fibra optica de pană la 2 km

Vazut recent

Recenzii clienti (0)